Ankieta: Który termin uważasz za najlepszy na zlot nad jeziorem Garda??
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
25. kwiecień - 2. maj
21.05%
4 21.05%
2. - 9. maj
31.58%
6 31.58%
9. - 16. maj
36.84%
7 36.84%
6. - 13. czerwiec
10.53%
2 10.53%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lago di Garda - zlot EMTB.pl - dyskusja
Ludziska mam propozycje, wiem że do ciepłych dni mnóstwo czasu ale
może dobra pora żeby pomyśleć o większym przedśiewzięciu jakim powiedzmy byłby wyjazd do Włoch na Dolomiti di Brenta , mógłbym skołować autobus oczywiście z kierowcą w dobrej kasieSmile dobry termin może maj??Smile co myślicie na ten temat??
Odpowiedz
Brzmi zachęcająco … może Riva i Bike Festival ??.
Jestem za … oczywiście wszystko zależy od (dat, cen, lokalizacji…itd.)

Kondi
Odpowiedz
Jestem oczywiście jak najbardziej chętny. Postaraj się dowiedzieć ile będzie kosztować transport i ile osób może się zabrać, wtedy będzie można ustalać termin. Co łatwe nie będzie, bo taki wyjazd to minimum tydzień, a wyjazd w maju pozbawi szanse na wyjazd większość studentów, chyba, że mówimy o długim weekendzie majowym??
www.emtb.pl

Odpowiedz
A w maju nie będzie tam jeszcze sporo śniegu????
W Beskidach to nawet w maju leży jeszcze śnieg pod Lipowska a to jest wysokość poniżej 1300m.n.p.m.
Odpowiedz
Ponać (informacja tylko zaczytana w przewodnikach) region jeziora Garda jest tak ogrzewany od południa, że w maju już tam śniegu nie ma. Trzeba by to było to potwierdzić i uwzględnić przed wyborem terminu.
www.emtb.pl

Odpowiedz
Nad Gardą faktycznie jest bardzo ciepło w maju ,może w wyższych partiach jest śnieg ale da się przejechać w krótkich spodniach .
Co do terminu to faktycznie maj lub czerwiec jest dobry i pogodowo i cenowo. Z Piotrem i Brianem byliśmy we wrześniu i cenowo płaciliśmy za apartament 6 (7 ale ciasno) 32 euro. Co do cen pozostałych to uważam że jest podobnie a niektóre produkty są tańsze. No i co , jest tam bosko !!!! W załączniku fotka domku a w linku posyłam fotki z tego roku z nad Gardy http://picasaweb.google.com/dareklistonosz/WybraneGarda

Załączone pliki Miniatury

Nomad
Odpowiedz
Byliśmy nad Gardą pod koniec maja, na dole było jak dla mnie nawet za gorąco, na wysokości około 2000m były resztki śniegu po północnej stronie.
Odpowiedz
no to piękne mamy plany na weekend majowy Smile
I was riding enduro before it was cool
Odpowiedz
Plany dobre. Jakby się udało nad tą Gardę to by było git, bo w tym roku mi się nie udało (pogoda).
Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
Odpowiedz
No to Panie i Panowie -zapowiada się ŁUBUDUBU zlot EMTB!!!!!!!!!!!??????????

Rzaq -gdzie byliście dokładnie ?
Nomad
Odpowiedz
http://ptica.gniazdo.org/2003.05.24_Garda/index.htm
Odpowiedz
Nad Gardą mi się nie bardzo podobało, ale pewnie dla tego, że pojechałem tam prosto z Zermattu.
Może jednak Szwajcaria? Wink

O Rzaq, byłem w tym samym hoteliku co wy. Po basenie poznałem.
Odpowiedz
Byłem w tym roku nad Gardą ale takich tras jak Darek zarzucił to nie widziałem nawet, ale całkiem fajnie tam Big Grin Niestety z przyczepką się nie zapuszczałem poza szerokie szutry. Szkoda tylko koszty spania i dojazdu są duże. Końcówka albumy jest z nad Gardy http://picasaweb.google.pl/att.adam/TransAlp2008#
Ale popieram też Baukana w innych rejonach Alp mi się zdecydowanie bardziej podoba, taki bardziej wysokogórski krajobraz, okolice Matterhornu to już w ogóle bajka, na pewno będę tam w przyszłym roku ale "na pieszo" w celach wspinaczkowych.
Odpowiedz
DobraSmile zaiteresowanie jest więc spoko,tylko określcie jedną lokalizację
bo widze że są róźne alternatywy, jak ustalimy cel to pójde pogadać z rowerami powinno wejsc około 35 osób ,koleś w zeszłym roku do chorwacji z wliczonym kimaniem i przejazdem na tydzień brał 400-500 zł, więc chyba tanio, w tym przypadku trzeba by samemu skołować nocleg
Odpowiedz
Mi Garda też jakoś nie przypadła bardzo do gustu, niektóre szlaki po prostu za trudne nawet na DH, sporo szutrówek ale przyczepność kiepska i trzeba uważać, natomiast widoki nawet pomimo często słabej widoczności bajka, pogoda w czasie naszego pobytu bardzo zmienna, ale generalnie gorąco i parno, i najważniejsza rzecz, jak ktoś tak jak ja nie lubi codziennie wjeżdżać 2000m do góry żeby dotrzeć na ciekawe trasy to warto mieć ze sobą nierowerowego kierowce, w wielu miejscach można dojechać do 1500-1600m samochodem.
Odpowiedz
Część wiary już wie o moich wyjazdach na bikefestival. Jako, że byłem nad Gardą już od 1999roku czyli w zeszłym wieku i od tamtej pory byłem tam 4 razy rowerowo 2x wspinaczkowo to mogę posłużyć za wiarygodne informacje. 3 x byłem w długi majowy weekend ostatnio w tym roku i sytuacja pogodowa jest zawsze taka sama. Pogoda jak u nas w połowie czerwca czyli 20-25'C, w nocy 15-17'C, powyżej 1500 bywa jeszcze śnieg ale głównie na stokach niedoświetlonych słońcem. Generalnie da się wjechac o tej porze nawet na 2000m npm (a jezioro jest na 65m npm). Jak do tej pory jest to dla mnie rowerowa miejscówka numero uno. Umiejętności wyniesione z jazdy po polskich górach dają tam wielką frajdę z jazdy własnie po szutrach i kamlocikach. Ja zawsze czułem sie spełniony rowerowo.
Jeśli mój wyjazd alternatywny nie będzie kolidował z długim weekendem majowym to chetnie składam akces do IV zlotu emtb nad Gardą Smile Smile Mam dobra miejscówkę w Rivie w villi Aranci u Luigiego, właściciel pensjonatu i pizzerii jest starym rowerzystą xc więc hotelik jest przygotowany do przechowywania rowerów (specjalny garaż) ma stanowisko do mycia rowerów no i za akomodację w villi dostajemy chyba 10 lub 15% discount na żarcie w pizzerii (najlepsza w całej północnej części jeziora Garda, naprawdę). No i jest też darmowe wi-fiSmile
No i w Rivie jest fabryczny sklep Dainese

Załączone pliki Miniatury

SC nomad/lyrik2step/dhx5air
SC duo glx/podium carbon/driverX
Odpowiedz
Witam. Ja mam dostęp do kierowcy i busa - 8 osób - mój znajomy ma usługi przewozowe, Cena - do dogadania.
Jak będę miał pracę, to zawsze chętny : )
Come back jak Jay-z !
Odpowiedz
ATT napisał(a):Szkoda tylko koszty spania i dojazdu są duże. Końcówka albumy jest z nad Gardy http://picasaweb.google.pl/att.adam/TransAlp2008#
Poza sezonem ceny są całkiem znośne.
Baukan napisał(a):Nad Gardą mi się nie bardzo podobało, ale pewnie dla tego, że pojechałem tam prosto z Zermattu.
Może jednak Szwajcaria? Wink
ATT napisał(a):Ale popieram też Baukana w innych rejonach Alp mi się zdecydowanie bardziej podoba, taki bardziej wysokogórski krajobraz, okolice Matterhornu to już w ogóle bajka, na pewno będę tam w przyszłym roku ale "na pieszo" w celach wspinaczkowych.
Tylko, że właśnie w Szwajcarii ceny to są kosmiczne. No i trzeba pamiętać, że chcemy pojechać raczej na długi weekend majowy. W okolicach Matternhornu to podejrzewam, że klimat nie jest tak przyjazny rowerzystom jak nad Gardą.
Mortis napisał(a):Zaiteresowanie jest więc spoko,tylko określcie jedną lokalizację
Myślę, że głównie z powodu sprzyjającego majowego klimatu trzeba postawić na okolice jeziora Garda i nie wybrzydzać Wink
harlem napisał(a):Mam dobra miejscówkę w Rivie w villi Aranci u Luigiego
Harlem, ile płaciłeś w tym pensjonacie??
www.emtb.pl

Odpowiedz
Malauch napisał(a):
harlem napisał(a):Mam dobra miejscówkę w Rivie w villi Aranci u Luigiego
Harlem, ile płaciłeś w tym pensjonacie??

to było chyba 28-30euro za dobę za osobę
myślę że jak go zaatakuję o grupę np. 6-8 osób to da nam rabat.

A kierowca takiego busa może nas ze 3-4 razy wywieźć na okoliczne 2-tysięczniki skąd można sympatycznie 20-25km zjazdów zaliczyć Smile
SC nomad/lyrik2step/dhx5air
SC duo glx/podium carbon/driverX
Odpowiedz
harlem napisał(a):to było chyba 28-30euro za dobę za osobę
myślę że jak go zaatakuję o grupę np. 6-8 osób to da nam rabat.
Hmm... Cena mogłaby być bardziej optymistyczna Wink
Trzeba będzie poszukać całych apartamentów, w cenie o jakiej Dareklistonosz mówił. Darek, jak namierzyliście ten apartman w którym byliście we wrześniu??
www.emtb.pl

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości